خانهارکید مهرمحصولاتاخبار و رویدادهادانلودهاخدمات پس از فروشتماس با مابلاگ
اخبار سلامتی

دستگاه چند منظوره تناسب اندام

لوازم تناسب اندام مدل واندر کور اسمارت با طراحی مناسبی که دارد به شما کمک خواهد کرد تا به کمک آن بتوانید تمرینات ورزشی خود را به طور منظم، روزانه و در محیط های مختلف انجام دهید. این وسیله دارای ابعادی مناسب است و فضای بسیار کمی را اشغال می کند، به طوری که از آن در محیط خانه و باشگاه های ورزشی می توان استفاده کرد. موادی که در ساخت این مجموعه استفاده شده از استحکام زیادی برخوردارند به نحوی که تا وزنی برابر با 120 کیلوگرم را به خوبی تحمل خواهند کرد. شما از این وسیله می توانید برای انجام تمریناتی نظیر دراز نشست، شنا و سایر حرکات ورزشی استفاده کنید.
در زیر به توضیح برخی از آن ها می پردازیم:
1- شنا سوئدی  
داشتن بالاتنه عضلانی و زیبا مهم است و یکی از مهمترین تمرینات برای رسیدن به این هدف شنا سوئدی است . حرکتی فوق العاده برای ساختن عضلات سینه ای ، بازوها، کمربند شانه ای و عضلات میانی بدن.
اما اگر تصور می کنید هنوز برای شنا سوئدی آماده نیستید، واندرکور تضمین می کند که این حرکت را درست انجام دهید و میان تنه تان را مقاوم تر سازید. همچنین به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا نیاز به اصلاح و تغییر دارید یا خیر.
ابتدا به وسیله پیچ هایی که در بخش داخلی دستگیره ها قرار دارد می توانید میزان مقاومت دستگاه را به میزان دلخواه تنظیم کنید. هر چه مقاومت را بیشتر کنید انجام حرکت ساده تر خواهد بود . سپس روی زمین بخوابید به طوریکه ران پا روی دستگیره های دستگاه قرار بگیرد. دست ها را موازی خط سرشانه قرار دهید . توجه داشته باشید، شنا رفتن با دست های بازتر یا جمع تر عضلات مختلفی را هدف می گیرد. پس برای شروع بهتر است یک فرم استاندارد داشته باشید . انگشت شست دست هایتان هم راستا با زیربغل تان و آرنج ها نسبت به پهلوها در زاویه 45 درجه قرار دهید. حالا سعی کنید با فشار خود را بالا بکشید. در طول انجام حرکت سعی کنید راستای بدن را حفظ کنید تا سرتان هم تراز با سایر قسمت های بدن باشد. ویژگی واندرکور این است که به شما این امکان را می دهد تا با تغییر مقاومت دستگاه تمرین را سخت تر کنید. اما سخت تر کردن و پیشرفت حرکت پیش از این که به اندازه کافی آماده باشید، تنها موجب آسیب دیدگی خواهد شد.

push-up.jpg

2- پل زدن
حرکت پل در درجه اول روی عضلات باسن، سپس عضلات کمر، همسترینگ و امتداد ستون فقرات تمرکز دارد. همچنین این حرکت تمرینی فوق العاده برای کشش عضلات خم کننده ران و شکم بعد از نشستن های طولانی مدت است. واندرکور به شما این امکان را خواهد داد تا فرم صحیح حرکت را به سادگی اجرا کنیید و با تنظیم مقاومت، میزات سختی تمرین را افزایش دهید.
برای شروع روی زمین دراز بکشید به طوریکه دستگیره های دستگاه دقیقا زیر باسن قرار بگیرد و دست ها دو طرف بدن روی زمین باشد. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کرده و زانوها را خم کنید . هم زمان پاشنه ها را به زمین فشار دهید و باسن را منقبض کرده، به سمت بالا بکشید. واندر کور دامنه حرکت شما را تا حدی محدود خواهد کرد که باسن و ستون فقرات در یک خط قرار بگیرند . کمی مکث کنید و سپس بدن را به سمت پایین ببرید و به همین شکل حرکت را تکرار کنید. توجه داشته باشید هنگام بالا و پایین بردن باسن، زانوها به چپ  و راست حرکت نکنند.
کم کم می توانید با افزایش میزان مقاومت حرکت را سخت تر کنید .


bridge.jpg

3- کرانچ
بدون شک تمریناتی که قسمت های مرکزی بدن را تقویت می کنند، فعالیت های فیزیکی روزانه را راحت و استقامت بدن را بهبود می بخشند. کرانچ شکم هم می تواند جزو روال تمرینات روزانه شما باشد، تمرینی برای تقویت عضلات میانی. شاید تصور کنید برای اجرای کرانچ نیاز به تجهیزات خاصی نداشته باشید ، اما برای اینکه از صدمات احتمالی جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را بدست بیاورید باید فرم مناسبی در اجرای این تمرین داشته باشید. واندر کور با مشخص کردن دامنه حرکتی استاندارد شما را برای رسیدن به هدفتان همراهی خواهد کرد.
برای شروع به پشت روی کفی دستگاه قرار بگیرید . زانوها را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست هایتان را می توانید پشت گوش یا به صورت ضربدری روی سینه بگذارید. اما یادتان باشد که دستان خود را پشت سر قلاب نکنید، تا موجب آسیب به گردن نشوید. حالا شکم را منقبض کرده و سر، شانه و قفسه سینه را به بالا و به سمت زانوهایتان هدایت کنید . هنگامی که بالا می آیید، با استفاده از قدرت شکم عمل بازدم را انجام دهید. در طول انجام حرکت گردن خود را کشیده نگاه دارید و به سقف نگاه کنید. طراحی واندرکور به گونه ایست که هیچ قوسی در کمر ایجاد نخواهد شد، پس از آسیب های احتمالی به کمر جلوگیری خواهد کرد .
برای سخت تر کردن حرکت می توانید مقاومت دستگاه را کمتر کنید تا با فشار بیشتری حرکت را انجام دهید .

sit-ups-crunches.jpg

4- جلوبازو و ساعد
شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که با واندرکور می توانید همزمان حرکتی برای تقویت جلوبازو و ساعد انجام دهید.
برای شروع رو به دستگاه و روی دو زانو (مانند تصویر) قرار بگیرید. سپس کمی به جلو خم شوید به طوریکه ران های پا عمود بر زمبن قرار بگیرند . پشت را نیز کاملا صاف نگه دارید. کف دست ها را روی دستگیره ها قرار دهید. در شروع حرکت مفصل آرنج خم است . پس سعی با فشار آوردن به دستگیره ها آرنج را صاف کنید . این حرکت را می توانید به صورت تک دست هم انجام دهید.
با افزایش مقاومت دستگاه می توانید حرکت را سخت تر کنید و چالش بیشتری در تمرین ایجاد کنید.

forearm.jpg

5- پشت بازو
اگر به دنبال حرکتی موثر برای خلاص شدن از چربی های پشت بازو هستید، پیشنهاد واندرکور به شما اجرای این حرکت خواهد بود. شما می توانید به سادگی با توجه به توانایی خود میزان مقاومت را تنظیم کنید و تمرینی موثر روی عضلات پشت بازو داشته باشید.
ابتدا پشت به دستگاه روی کفی دستگاه بنشینید. زانوها را خم کرده و کف پا را روی زمین قرار دهید. سپس به صورتی که کف دستها رو بدن باشد دستگیره ها را بگیرید و سعی کنید به سمت پایین بکشید. قبل از اینکه مفصل آرنج کاملا صاف شود دوباره به حالت شروع بازگردید و مجددا حرکت را تکرار کنید.
برای سخت تر کردن حرکت می توانید مقاومت دستگاه را افزایش دهید .

triceps.jpg


 6- ضربات قیچی
یکی از بهترین تمرینات برای هدف قرار دادن عضلات زیر شکم و راست شکمی حرکت ضربات قیچی می باشد . واندر کور نیز در این حرکت با محدود کردن دامنه حرکتی مشخص از بروز آسیب دیدگی به خصوص به ستون فقرات در ناحیه کمر جلوگیری می کند .
برای شروع به پشت دراز بکشید . دستگاه را دقیقا زیر پاهای خود قرار دهید به طوریکه دستگیره ها دقیقا زیر ساق پا قرار بگیرند . سپس به آرامی با فشار پا سعی کنید یکی از دستگیره ها را به سمت پایین بکشید . حالا همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید .
می توانید با افزایش مقاومت دستگاه حرکت را سخت تر کنید . بهتر است این افزایش سختی  به تدریج و کنترل شده باشد

scissor-kicks.jpg

7- پا دوچرخه
 حرکت پا دوچرخه تمرینی کامل برای تقویت عضلات راست شکمی، مورب داخلی و خارجی و چهار سر ران می باشد . این حرکت انواع مختلفی دارد . اما برای اجرای آن به کمک واندکور تنها نیاز به یک صندلی یا نیمکت خواهید داشت.
برای اجرای این حرکت روی صندلی نشسته و واندرکور را دقیقا زیر پا های خود قرار می دهید به طوریکه دستگیره ها کف پاها قرار بگیرند .دست ها را کنار بدن قرار دهید و به صندلی تکیه می دهید.  سپس با فشار کف پا ، دستگیره ها را یکی یکی به سمت زمین هدایت می کنید . ابتدا با مقاومت کم شروع کنید و زمانی که احساس آمادگی برای تحمل فشار بیشتر داشتید می توانید مقاومت دستگاه را افزایش دهید.

dbf10301f969db6dd06b5f926d940fe6.jpg
 
8- شکم دو زانو
تمرینات تقویتی برای عضلات شکم در هر برنامه توسعه قدرت و آمادگی جسمانی جایگاه مهمی دارد. داشتن عضلات قوی در ناحیه مرکزی برای ورزشکاران به سبب جلوگیری از آسیب دیدگی و اجرای بهینه مهارت های ورزشی ضروری است. یکی از این تمرینات موثر شکم دوزانوست که به شیوه های مخلفی اجرا می شود.
این حرکت مناسب برای تقویت عضلات راست شکمی، عضلات مایل شکمی، و همچین خم کننده های ران است.
برای اجرای این حرکت با کمک واندرکور به یک صندلی یا نیمکت نیاز خواهید داشت . ابتدا روی صندلی نشسته و واندرکور را زیر پاها قرار می دهید به طوریکه دقیقا کف پا روی دستگیره ها باشد. دست ها کنار بدن قرار می گیرد و به پشتی صندلی تکیه می دهید. در حالی که پاها کاملا کنار هم قرار گرفته سعی کنید با فشار دستگیره ها را همزمان به سمت پایین هدایت کنید. سپس به حالت شروع بازگردبد و مجددا حرکت را تکرار کنید. برای سخت تر کردن کردن می توانید مقاومت دستگیره ها را افزایش دهید تا مجبور شوید با فشار بیشتری حرکت را اجرا کنید.

برای خرید این دستگاه می توانید به سایت www.2bace.com مراجعه فرمایید. 
1395/04/15

دستگاه چند منظوره تناسب اندام
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت ارکید مهر می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Developed by Firenet.

Valid XHTML 1.0 Transitional